Lithuanian
Croatian
Dutch
English
Estonian
German
Latvian
Norwegian
Russian
Swedish
Turkish
Ukrainian
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 3, LT - 85124, Naujoji Akmenė,

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas  300008466,

Tel./faks.: (8 425) 56 860, (8 425) 56 833; 

El. paštas: santarve@akmene.ltpsc@akmene.lt

               

                            

 

AKMENĖS RAJONO JAUNIMO INFORMAVIMO IR KONSULTAVIMO TAŠKO VEIKLOS ATASKAITA

2014 m. gruodžio 1 d. Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre atidarytas Jaunimo informavimo taškas – viena iš Eurodesk atstovybių Lietuvoje, kur jaunimas turi galimybę gauti reikalingą informaciją arba konsultuotis įvairiais jiems rūpimais klausimais. Jauniems žmonėms pagrindinę informaciją suteikia šią veiklą kuruojanti bibliotekos–skaityklos bibliotekininkė Regina Šnarienė. Ji padeda jaunimui rasti reikalingos informacijos, leidinių, suteikia bazinę informaciją arba nukreipia į kitą specializuotą informacijos teikėją. Centro darbuotojų komanda teikia jaunimo informavimo paslaugas ne vien savo įstaigos, bet ir viso rajono jaunuoliams. Pagrindinis šio informavimo taško tikslas – padėti jauniems žmonėms susiorientuoti visuose jų gyvenimo aspektuose ir skatinti savarankišką sprendimų priėmimą. Centro bibliotekoje paruoštos informacinių leidinių lentynos, kompiuterizuota darbo vieta, kur kiekvienas jaunas žmogus gali ieškoti informacijos apie įsidarbinimo galimybes, laisvalaikio praleidimo būdus ir vietas, visuomeninę veiklą, savanorystę ir kt.

2014 m. gruodžio 18–19 d. Jaunimo informavimo taško veiklos kuratorė, Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro bibliotekininkė Regina Šnarienė dalyvavo Eurodesk regionų atstovų nacionaliniame susitikime Kaune. Šiame dviejų dienų užsiėmime ji susipažino su įvairia jaunimui aktualia informacija ir parvežė daug naudingos medžiagos.

2015 m. kovo–balandžio mėnesiais Jaunimo informavimo taško veiklą papildė Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių projektas „Sportuojame – stipriname sveikatą“. Šio projekto tikslas – vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas. Buvo organizuotos sveikatingumo dienos, kurių metu vyko paskaitos, susitikimai su medicinos ir sporto atstovais, įvairūs žaidimai, krepšinio ir bilijardo varžybos.

Į Jaunimo informavimo tašką kreipiasi jaunuoliai su įvairiomis psichologinėmis problemomis. Jaunimą kuruojanti bibliotekininkė Regina Šnarienė rekomenduoja jiems kreiptis į konsultantą ir individualiai pasitarti rūpimais klausimais. Vyksta įvairūs pokalbiai apie patyčias, žalingus įpročius ir jų prevenciją, ugdomi gebėjimai atsirinkti tinkamą informaciją internete.

Jaunimo informavimo taško specialistai supažindina jaunuolius su jų teisėmis, atsako į klausimus apie asmeninių finansų valdymą, supažindina su internetine informacijos paieška, saugumu ir privatumo apsauga.

Bendrųjų kompetencijų mokymai buvo skirti jauniems žmonėms, norintiems susipažinti su turiningo laisvalaikio praleidimo aktyviomis formomis, užmegzti naujų pažinčių ir išugdyti įvairių įgūdžių. Mokymų dalyviai išklausė informaciją apie laisvalaikio reikšmę žmogaus gyvenimo kokybei, apie gero laiko praleidimo būdus ir priemones, žaidė žaidimus, patys prisiminė ir siūlė, ką galima įdomaus nuveikti laisvu metu, dalijosi patirtimi, susipažino vieni su kitais ir užmezgė bendravimą.

2015 m. gegužės 25 d. Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų centre lankėsi atstovė iš užsienio reikalų ministerijos, Lotynų Amerikos, Afrikos, Airijos ir Olandijos departamento Inga Vaičiakauskaitė. Šio susitikimo metu buvo pristatoma Europos Sąjunga iš arčiau: Lietuvos narystė ir tavo galimybės. Lektorė papasakojo daug įdomių faktų, pateikė aktualios informacijos, pakomentavo įvairių šalių įstatymus, pasidalijo patirtimi ir žiniomis apie įsidarbinimo galimybes įvairiose Europos šalyse, atsakė į klausimus.

Jaunimo informacinio taško veikla siekiama skatinti jaunimą gyventi sveikai, turiningai, domėtis darbu, mokslu, savanoryste.

JAUNIMO INFORMACINIS TAŠKAS ATIDARYTAS!

 

2014 m. gruodžio 1 d. Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre neeilinė diena – jaunimo informacinio taško Akmenės rajone atidarymas. Į didžiąją auditoriją rinkosi ir Centro bendruomenė, ir svečiai.

Renginio dalyvius pasveikino Centro muzikinis ansamblis, vadovaujamas vyr. muzikos mokytojo Rimanto Rimkaus. Klausytojų ausį glostė lyriškos dainos, kurias atliko IV-os gimnazijos kasdienio mokymo klasės mokinės: Šarūnė Dapšytė, Deimantė Šidlauskaitė ir Živilė Peštenytė. Joms gitara pritarė vyr. tikybos mokytojas Andrius Buivydas. Linksma liaudiška muzika išjudino visus dalyvius: gausi auditorija plojo ir lingavo.

Po muzikinio sveikinimo Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro direktorė Birutė Baltutienė pasidžiaugė, kad Centras laimėjo projektą, o tai reiškia dar vieną galimybę būti naudingam Akmenės rajono jaunimui. Centro komanda pasirengusi priimti iššūkį – savanorystės pagrindu stengsis informuoti ir konsultuoti Akmenės rajono jaunimą jam aktualiomis temomis.

Centro bibliotekininkė Regina Šnarienė, jaunimo informavimo ir konsultavimo veiklos kuratorė, supažindino klausytojus su svarbiausia informacija: kur, kada ir į ką gali kreiptis jaunimas, iškilus neaiškumui, pristatė jaunimo informavimo ir konsultavimo taško veiklų konsultantus bei temas.

Rimantas Kentra, direktoriaus pavaduotojas ugdymui, ragino jaunus žmones tapti aktyviais ir savarankiškais, kalbėjo apie išsilavinimo naudą bei įsidarbinimo galimybes.

Žodį tarė svečiai. Arnolda Ruškienė, Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė), pasidžiaugė, kad Akmenės rajonas prisijungė prie jaunimo informavimo taškų tinklo, kuris atvėrė kelius į Europos informacinių paslaugų tinklo jaunimui Eurodesk veiklą ir gavo unikalią prieigą prie informacijos jaunimo mobilumo ir ES teikiamų galimybių jauniems žmonėms. Specialistė pasveikino Centrą, tapus Eurodesk Lietuva atstovais savo rajone.

Tomas Martinaitis, Akmenės rajono savivaldybės mero patarėjas, „Jaunimo apskritojo stalo“ valdybos pirmininkas, džiaugėsi, kad Centro darbuotojų komanda teiks jaunimo informavimo paslaugas ne vien savo įstaigos, bet ir viso rajono jaunuoliams.

Su naujos veiklos pradžia pasveikino Centro kuratorė, Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Karalienė. Baigiamąjį žodį tarė ir renginį apibendrino Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Renginio dalyviai kartu su svečiais stebėjo akimirkas iš integruotų ir netradicinių pamokų – žvilgsnius traukė sukurtų filmų vaizdai ir žaisminga muzika.

Po linksmos muzikos, iškilmingų kalbų, optimistiškai nuteikiančių filmų vaizdų, atidarymo renginio dalyviai buvo pakviesti prie vaišių stalo naujos veiklos gimtadienio proga.

 

JAUNIMO INFORMAVIMO IR KONSULTAVIMO TAŠKO
VEIKLŲ KONSULTANTAI

Eil. Nr.

Konsultanto vardas, pavardė, pareigos, kontaktiniai duomenys

Informavimo ir konsultavimo sritis

1.

Rimantas Kentra, direktoriaus pavaduotojas ugdymui, el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Išsilavinimas (bendrinis, profesinis ugdymas, studijos, kalbų mokymasis, neformalus ugdymas, pagalba mokantis)

Užimtumas (įsidarbinimo galimybės)

2.

Virginijus Suchodimcovas, direktoriaus pavaduotojas ugdymui, el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jaunų žmonių teisės (kaip piliečio, žmogaus, šeimos nario, vartotojo, pareigos ir atsakomybė, pagal egzistuojančius amžiaus apribojimus)

3.

Linas Baltutis, kompiuterių priežiūros specialistas, el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Internetinis (informacinis) raštingumas (informacijos paieška, atranka ir valdymas, naudojimosi kompiuteriu ir naršymo internete pagrindai, saugumas ir privatumo apsauga internete)

4.

Vytautas Alekna, informacinės analizės darbuotojas, el. p.

5.

Rita Butienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Laisvalaikis bei įsitraukimas į visuomeninę veiklą / savanorystė (vasaros stovyklos, renginiai, jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos)

Jaunų šeimų poreikiai (atsakinga tėvystė) bei būstas

6.

Svetlana Žilinskienė, prevencinės veiklos organizatorė, el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Socialinės problemos (pagalbą teikiančios institucijos)

Priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo prevencija

7.

Nika Mitrofanova, psichologė,
el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Psichologinė pagalba

8.

Danutė Naglienė, vyriausioji buhalterė,
el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Finansinis raštingumas ir verslumas (asmeninių finansų valdymas, atsakingas skolinimasis, verslo pradėjimas)

9.

Birutė Baltutienė, direktorė,
el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mobilumas (studijų, darbo, tarptautinis mobilumas, mainų programos, praktika, stažuotės, kelionės užsienyje)

Unikalūs lankytojai

Šiandien 27

Vakar 131

Prieš savaitę 298

Prieš mėnesį 2568

All 90013

Projektas "ATRASK SAVE"

Susisiekti su mumis

ecdl_logo.jpg
kuriame.png
baneris.gif
Go to top Menu